28 lipca 2017 (piątek) odbędą się pierwsze amatorskie zawody zorganizowane przez tor kartingowy DS Speed! Start zawodów planowany jest na godzinę 19:00.

Jeśli lubisz prędkość, ryk silników, rywalizację i chcesz poczuć prawdziwe sportowe emocje - nie może Cię tam zabraknąć!


Podstawowe informacje:
Zawody odbędą się na halowym torze kartingowym DS Speed, mieszczącym się przy ul. Szczebrzeskiej 21 w Zamościu.

Opłata za zawody - 75zł/os. Płatne w dniu zawodów.
Dzień zawodów - 28.07.2017r.
Godzina rozpoczęcia - 19:00.

Gokarty:
1. Zawody odbywają się na gokartach firmy Caroli, o mocy 9 KM.
2. Gokarty przydzielane są zawodnikom poprzez losowanie.
3. Dbamy o to, by wszystkie gokarty jeździły na równym, wysokim poziomie.

Nagrody:
1. Nagrodą dla trzech najszybszych zawodników podczas zawodów będą puchary oraz bilety na darmowy spływ kajakowy z osobą towarzyszącą!
2. TOP 10 otrzyma koszulki DS Speed.
3. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają dyplomy za udział w zawodach.

Formuła zawodów:
Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy, ilość oraz liczebność grup zależna będzie od ilości osób biorących udział w zawodach.

Na początku każda grupa pojedzie 5-minutową, pierwszą część kwalifikacyjną (Q1), gdzie celem każdego zawodnika będzie uzyskanie jak najlepszego czasu jednego okrążenia.

Kolejnym etapem będzie druga część kwalifikacyjna (Q2), która również potrwa 5 minut. Na podstawie uzyskanych czasów z Q1 zawodnicy zostaną przydzieleni do nowych grup, gdzie najwolniejsi kierowcy pojadą w pierwszej grupie, a najszybsi w ostatniej. Tutaj również celem każdego zawodnika będzie uzyskanie jak najlepszego czasu jednego okrążenia.

Ostatnim etapem zawodów będzie 20-minutowy wyścig, tym razem zawodnicy zostaną podzieleni na grupy na podstawie zsumowanych najlepszych czasów z Q1 i Q2. Zawodnicy z najsłabszym czasem pojadą w pierwszej grupie, a Ci z najlepszym - w ostatniej.

Nie poszło Ci najlepiej w kwalifikacjach? Nic nie szkodzi! Startując nawet w "najsłabszej" grupie wciąż masz szansę wygrać wyścig! O ostatecznej kolejności na mecie decyduje średnia czasów uzyskana w wyścigu, więc decydująca tu będzie równa jazda, każdy błąd odbije się negatywnie na końcowym wyniku!

Jeśli czegoś nie zrozumiałeś, poniżej prezentujemy grafikę pomocniczą.Regulamin i wykroczenia:
1. Każdy zawodnik jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu, złamanie jednej z zasad grozi nałożeniem na zawodnika kary czasowej, a nawet wykluczeniem z zawodów.

2. W trakcie zawodów obowiązuje absolutny zakaz:
- celowego uderzania w inne gokarty i wypychania rywali z toru
- gwałtownego hamowania, o ile nie zachodzi taka potrzeba
- wysiadania z gokartu bez pozwolenia sędziego bądź obsługi toru
- celowego blokowania rywali
- jazdy "wężykiem"
- innych niebezpiecznych zachowań, nieuwzględnionych w regulaminie

3. Flagi:
niebieska flaga - dla zawodnika, któremu pokazano niebieską flagę, jest to informacja o szybszym zawodniku zbliżającym się od tyłu. W tej sytuacji należy ustąpić miejsca szybszemu kierowcy
czarna flaga - oznacza dyskwalifikację. Zawodnik, któremu pokazana została czarna flaga, zmuszony jest zakończyć udział w wyścigu i zjechać swoim gokartem do pitstopu.
żółta flaga - oznacza zagrożenie na torze, należy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i nie wyprzedzać innych zawodników. Żółta flaga pojawia się zazwyczaj w momencie kolizji lub awarii gokarta na torze.
flaga w czarno-białą szachownicę - oznacza koniec wyścigu. Wszyscy kierowcy powinni skierować się w swoich gokartach do pitstopu.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

kontakt
 • Tor kartingowy DS Speed
 • 22-400 Zamość
 • ul. Szczebrzeska 21
 • Tel: 515 515 909
 • Email: kontakt@dsspeed.pl

 • Godziny otwarcia:
  od poniedziałku do piątku: 13:00 - 22:00
  sobota i niedziela: 11:00 - 23:00

  • CZERWIEC 2018
  • pon.
  • wt.
  • śr.
  • czw.
  • pt.
  • sob.
  • nied.